KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471
*
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 10:57:16
1
150 kr
8/2 12:15:33
2
200 kr
8/2 12:16:06
2
250 kr
8/2 14:08:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:34
*
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 10:57:16 | 1 | 150 kr |
8/2 12:15:33 | 2 | 200 kr |
8/2 12:16:06 | 2 | 250 kr |
8/2 14:08:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Ã…berg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14 -
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:34